הזמנה מאיביי

תהליך ההזמנה מאיביי הוא מאוד פשוט, בעמוד הבא אסביר איך זה מתבצע.

איך עושים קניות באיביי ebay הקניון הגדול בעולם?

קודם כל, נגלוש לאתר איביי בכתבות ebay.com

לאחר מכן, יש לנו כמה אופציות

  1. לחפש אחר מוצר ספציפי שאנחנו מחפשים
  2. לעבור בין הקטגוריות השונות באיביי כדי למצוא את המוצר שמעניין אותנו

שימו לב, גם אם אתם לא בדיוק בטוחים איך קוראים למה שאתם מחפשים, אתם יכולים לכתוב בשדה החיפוש תיאור או דברים המתארים את אותו מוצר, לפעמים זה יכול לעזור לכם למצוא את המוצר הזה גם בלי לדעת את שמו המדויק.

מה ניתן להזמין מאיביי?

באתר eBay יש 10 קטגרויות ראשיות, שבתוכן זה מתרחב לעוד המון תתי קטגרויות נוספות.

כמה מהקטגרויות הראשיות אנחנו יכולים לראות רכבים ומוצרים לאוטו, אלקטרוניקה, בית וגינה, מוצרי ספורט, צעצועים ותחביבים, עסקים ותעשיות, יופי וטיפוח, ועוד.

אם למשל נכנס ל- Toys&Hobbies, נוכל לראות שנפתחים לנו עוד הרבה תתי קטגרויות נוספים כמו בובות, משחקי לוח, מכוניות/סירות עם שלט, משחקי בנייה, משחקי לוח, צעצועים לגיל הגן או לפני הגן, ועוווד המון.

צילום מסך מתוך קטגרויות צעצועים באיביי
צילום מסך מתוך קטגרויות צעצועים באיביי

 

בחלק התחתון של כל קטגוריה, תוכלו למצוא גם עמודה של ה- Top brands באותו נושא, וגם נושאים פופולאריים והדברים שהכי עניינו אחרים בקטגוריה, גם החלקים הללו יכולים לעזור לכם למצוא בכלל מוצרים שיכולים לעניין אתכם, וזה גם יכול לעזור לכם לעשות מן סינון מסוים כדי למצוא את המוצר הספציפי שאתם מחפשים.

עלות משלוח ומדיניות החזרים ב- eBay

בגלל שאיביי עובד בשיטה של Marketplace שכל אדם יכול לפתוח חנות וירטואלית ולמכור את המוצרים שלו לכל העולם, כך כל בעל חנות מחליט לעצמו את מדיניות המשלוחים וההחזרות אם יש.

כך שניתן למצוא מוצרים שהם ללא עלות משלוח כלל, מה שנקרא מוצרי Free shipping, ויש כאלה שהמשלוח יכול לעלות בטווח של 10-100 ש״ח למשלוח. לרוב, המשלוחים מארה״ב הם הכי יקרים, מה שלעיתים גורם לאותם מוצרים להיות פחות שווים כספית, וייתכן שבמקרים ואתם מחפשים דווקא מוצרים מארה״ב, יכול להיות שיהיה חכם יותר לקנות אותם מאמזון, שלרוב גם המשלוח מהיר יותר וגם יש הנחות אם קונים מעל סכום מסוים, וכדו׳. כך שאם מחפשים מוצרי US, אפשר לבדוק באיביי או באלי אקספרס, אבל ההמלצה היא לבדוק גם באמזון ולהשוות אחרי כל העלויות של המשלוח.

תוך כמה זמן מגיע המשלוח מאיביי לישראל?

כמו הסעיף הקודם, זה מאוד תלוי במוכר ממנו אתם קונים. ייתכן והוא עובד עם חברת משלוחים מהירה או שלא, ולכן מהירות המשלוח תלויה בחברה איתה הוא עובד. בנוסף לזה, יש גם את העניין של דואר ישראל שלפעמים גם אם הזמנתם עם המשלוח הכי מהיר – עדיין יהיה עיכוב מסוים של X ימים אחרי שהמשלוח הגיע לארץ, ואנחנו מקווים שזה יסתדר בעתיד.

איך לבחור בין המוכרים והחנויות השונות?

כשאתם מחפשים מוצר מסוים ומתחילים לעבור על המוכרים השונים, כדאי שתשימו לב למוכרים שמסומנים בתור Top Rated Seller, כי זה אומר שהם מספיק טובים עם מספיק המלצות ותגובות כדי לקבל את התג הזה, כך שאנחנו נעדיף להזמין מהם ולא מאחרים.

צילום מסך איך לבחור בין המוכרים באיביי
צילום מסך איך לבחור בין המוכרים באיביי

 

נכנס למשל למוכר עם התג של Best seller, ונבחן מה אנחנו רואים בפנים.

אנחנו רואים פרטים על

  • פרטים נוספים על המוצר, כולל תמונות ותיאורים
  • מחיר המוצר (לרוב איביי יזהה שאתם מישראל, ויכתוב כמה עולה בשקלים, שזה ILS או NIS באנגלית בראשי תיבות)
  • שם המוכר/החנות, כולל פידבקים ודירוג
  • כמה מוצרים נמכרו וכמה עוד נותרו
  • האם המשלוח יכול להגיע לישראל, וכמה הוא עולה (הרבה מאוד מוצרים באיביי הם עם משלוח חינם, למעט מוצרים מארה״ב)
צילום מסך מתוך איביי של עמוד המוצר
צילום מסך מתוך איביי של עמוד המוצר

 

כמו שאתם יכולים לראות, למוכר הזה יש 98.2% פידבק חיובי, שזה יפה.

למרות זאת, אני ממליץ לבדוק גם בפידבקים עצמם את כמות הפידבקים החיוביים והשליליים בתקופה האחרונה ולהשוות ביניהם, יצא לי פעם אולי פעמיים שגם מוכר שהיה לו דירוג גבוה לא עשה את העבודה, אבל לרוב זה סממן בהחלט חזק, למרות שזה נחשב גבוה נרצה לחפש את אותו מוצר ולמצוא מוכרים עם 99% ואף יותר קרוב ל- 100% 🙂

כדי לראות את הפידבקים שהוא קיבל, נקליק על מספרי הפידבקים –

צילום מסך צפיה בכל הפידבקים של המוכר
צפיה בכל הפידבקים של המוכר

 

בעמוד שייפתח אנחנו יכולים לראות כי הממוצע הפידבקים הוא לפי ה-12 החודשים האחרונים.

אנחנו רואים כמה פידבקים חיוביים ושליליים היו לו בחודש האחרון, בחצי השנה האחרונה, ובשנה האחרונה, וזה יכול לתת לנו הבנה די ברורה לגבי איכות אותו מוכר.

יחד עם זאת, אנחנו יכולים להקליק על כמות הפידבקים ולראות את הפידבקים עצמם, למשל אנחנו יכולים להקליק על הפידבקים השליליים שהוא קיבל בחודש האחרון ונראה על זה מוצר הם נותנים פידבק, לפעמים תוכלו לראות שכל הפידבקים השליליים הם רק על מוצר אחד ספציפי (ולא זה שאתם רוצים לקנות), ואולי תוכלו להחליט להזמין בכל מקרה כי זה משהו נקודתי, כמובן שזה כל מקרה לגופו ולהחלטתכם.

הזמנות מאיביי – חוויית קניות מהנה וכיפית

לסיכום ניתן לומר כי הזמנות מוצרים שונים (מ-5$ ועד 1000$+) מאיביי היא חוויה מהנה ביותר (וגם ממכרת, כפי שהרחבתי במאמר על איך לקנות מחו״ל). בכתבה הזו פירטתי מה אנחנו יכולים לרכוש, אילו סוגי מוצרים, מה עלינו לשים לב כשאנחנו רוצים להזמין מוצר מ- ebay, מהן עלויות המשלוח ומידניות ההחזרים, וכמובן איך לדעת איך לבחור את המוכר והחנות הנכונה לנו.

אז, הזמנה מהנה 😃

 

 

הזמנה מאיביי - כל הפרטים בטסטביי (1)

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך: