איך לקנות מחו"ל

אז הגיע העת, והחלטתם שאתם רוצים לקנות דברים ומוצרים עבורכם או עבור המשפחה ישירות מחו״ל. ככל שעוברות השנים כך המצב של הזמנות מחו״ל נהיה הרבה יותר ברור ונגיש לכולם, גם ניתן לראות שבישראל למשל המצב השתפר פלאים לעומת כמה שנים אחורה שאז אנשים פחדו לבצע רכישות בחו״ל או בישראל, ולא ידעו אפילו מה זה פייפאל ולמה להשתמש בה אם מפחדים למשל להכניס את פרטי האשראי.

מה חייבים לזכור לפני שמתחילים לקנות מחו״ל

אז לפני שאתם מתחילים במסעות השופינג שלכם, יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם לפני.

 1. הכנת תקציב – מומלץ מאוד להכין תקציב מראש עבור קניות או הזמנות מחו״ל, במיוחד אם אתם רואים שזה משהו שאתם עושים הרבה בכל חודש. אני כמובן לא מדבר על קניה פה ושם, אלא על משהו שהוא יותר בקצב גבוה (ועוד על זה בפסקה הבאה)
 2. החלטה מראש על מוצר – עדיף לא להכנס לאיביי/אלי אקספרס או אתר אחר ופשוט לשוטט, בדומה למה שאתם עושים בפייסבוק/אינסגטרם שיש מי שנכנס רק כדי לשוטט ולראות אם יש משהו מעניין.. ההבדל הקטן בין פייסבוק לאליאקספרס, הוא שבעליאקספרס השיטוט יכול להסתיים עם הוצאות שלא חשבתם עליהם בכלל (כן, גם אם תבצעו [המון] רכישות קטנות, לבסוף זה יכול להגיע לסכומים גבוהים שלא תמיד מתכננים אותם)
  לכן, העדיפות היא להגיע לאתרי הקניות בחו״ל עם ידיעה ברורה (או כמה שאפשר) עבור מה אנחנו מחפשים לרכוש.

הזמנות מחו״ל זה ממכר

כן, אותם מכורים לא יודו בזה אבל הזמנות מאתרי קניות מחו״ל זה יכול להיות מאוד ממכר (ומהנה כמובן), ראו לדוגמא את הכתבה במאקו ״מדענים: לקניות יש אותה השפעה על המוח כמו סמים״, לכן יש חשיבות עליונה קודם כל להיות מודעים לנושא, ולגשת לנושא כאשר אתם כבר יודעים את הסכנות.

לקניות יש אותה השפעה כמו סמים
לקניות יש אותה השפעה כמו סמים [צילום מסך מתוך כתבה של אתר מאקו]

ובהמשך לסעיף הקודם, זה אומר שאתם צריכים לנסות להגיע לקניה כמה שיותר מוכנים ומתוכננים (בדומה גם לקניות בסופר), ככל שאנחנו פחות מתוכננים ויותר ספוטנטנים – כך רב הסיכוי שנצא עם חור גדול יותר בכיס. לא שזה רע, אבל השאלה אם אתם יכולים להרשות את זה לעצמכם באותו זמן, אם זה נכון עבורכם, ובכלל שלא תשאלו את עצמכם אחרי זה ״למה אני צריך את זה בכלל?״ על איזה מוצר רנדומלי שהגיע מהדואר 😃

איך קונים באינטרנט בפשטות, קלות ובלי להסתבך

אז אם נרצה לסכם, אלו הדברים העיקריים שעליכם לעשות כדי לבצע קניות מחו״ל בקלות ובלי להסתבך:

 1. מה המוצר שאתם רוצים לקנות – כן, זה הגיוני 🙂 אבל עדיין, אנחנו לא רוצים להכנס וסתם לשוטט באתר, אלא לדעת מה אנחנו בדיוק מחפשים
 2. החליטו לאיזה אתר/ים אתם מחליטים להכנס בשביל למצוא את המוצר שאתם מחפשים
 3. ודאו האם אותו אתר מקנה אופציה לרכישה באמצעות אשראי בלבד, או אולי יש אפשרות לתשלום בפייפאל (זה יהיה עדיף, מהסיבה שאם ישנה בעיה ברכישה, כמו לא הגיע, בעיה וכדו׳ – יש להם תכנית הגנה מסוימת לקונה שעדיפה על אופציה חשופה יותר ברכישה עם אשראי ישיות, כמובן כשיש את האופציה, יש אתרים שמציעים רק אשראי ואם חייבים אז לוקחים סיכונים כשאפשר)
 4. הירשמו לאתר מראש, כדי שבזמן שהגדרתם לבצע את הרכישה, תוכלו ישר להכנס, להתחבר ולהזמין. בלי בזבוזי זמן מיותרים על הרשמות ואימות החשבון שלעיתים לוקחים זמן מיותר.
 5. הירשמו ל- Paypal אם יש צורך, אם האתר בו אתם הולכים לקנות תומך בזה, וכמובן אם עדיין אין לכם חשבון שם (בלי קשר, מומלץ להצטרף לכל מקרה שיהיה בעתיד)
 6. הגדירו זמן מסוים כמה אתם הולכים לשבת על זה, במיוחד לאנשים שנוהגים לבזבז הרבה זמן על התלבטויות, השוואות בין מוצרים, אתרים, מוכרים וכן הלאה – הגדירו זמן מראש ותעמדו בו, וככה כשיהיה לכם דדליין לסיים את הקניה, לא תהיה לכם ברירה (כמובן שתמיד אתם יכולים לא להתייחס לזמן שעבר.. אבל חבל, משמעת עצמית היא תמיד חשובה).
 7. אם אתם לא יודעים כמה המוצר הולך לעלות, אתם יכולים להגדיר לכם גג מסוים שאתם לא יכולים לעבור אותו למשל החודש, ואם יש לכם אופציה להמתין עם התשלום – אז עדיף כדי שלא תכנסו לחריגה שלא תמיד אפשר לצאת ממנה.

קניה מהנה 😉

איך לקנות מחול

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך: